יום ראשון , מאי 9 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / אלוהים יכול להפוך רע לטוב – בראשית נ 15-20

אלוהים יכול להפוך רע לטוב – בראשית נ 15-20

אלוהים יכול להפוך רע לטוב – בראשית נ 15-20

אחד הדברים הקשים בחיי האמונה הוא להבין את המצבים הקשים שאנחנו עוברים. קל לנו יותר כאשר אנו מבינים מהי המטרה מאחורי הסבל והקושי שאנו עוברים.

לדוגמא, אם סטודנט לומד לימודים קשים, זה מעודד אותו לדעת שהמטרה היא השגת מקצוע אשר יתגמל אותו. אם אותו הסטודנט לא  היה יודע בעבור מה הוא סובל, היה לו קשה להמשיך בלימודים. אם חייל שומר בלילה והוא לא יודע על מי הוא שומר או כנגד מי הוא שומר אז הוא יזניח את השמירה וישאל “מה הטעם שאשאר ער?”

 

יש מצבים קשים בחיים שאנחנו אולי חושבים שאנו יודעים מדוע אנו סובלים מצבים שהיינו מגדירים אותם כרעים. מהדוגמא של החיים של יוסף זה נראה שהוא לא ידע מדוע הוא סובל עד הרגע שאלוהים גילה לו מה הייתה המטרה של הסבל שלו.

 

שימו לב שיוסף אומר “אלוהים חשבה לטובה” למרות שהוא סבל הרבה שנים!

זה נכון שכאשר הוא סבל הוא לא ידע ולא הבין מדוע אך בזמן המתאים אלוהים גילה לו.

 

כל אחד מאיתנו עבר מצבים קשים או מצבים רעים. יכול להיות שאנחנו כרגע עוברים מצב כזה והוא לא קצר ולא פשוט. עלינו להאמין שאלוהים מסוגל להפוך את הרע לטוב אפילו אם זה לא נראה לנו הגיוני ואפילו אם אנחנו חושבים שאלוהים יכול היה להשיג את המטרה מבלי שנצטרך לעבור את הרעה.

אז אם נפלה עלינו בשורת איוב, אם מישהו בכוונה פוגע בנו מתוך כוונה רעה ואם אנחנו לא מבינים מה התועלת בסבל שאנו סובלים, עלינו לזכור שאלוהים לא איבד שליטה, הוא לא עושה טעויות, הוא יודע מה שאנחנו לא יודעים ושהוא כל יכול ומסוגל להפוך את הרע לטוב.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה