יום שישי , יולי 24 2020
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / האוצר שבדבר אלוהים – תהלים קיט 125-140

האוצר שבדבר אלוהים – תהלים קיט 125-140

האוצר שבדבר אלוהים

תהלים קיט 125-140

מה הן האוצרות שאנו מוצאים בחיים האלה?

בדרך כלל ה”אוצרות” שאנו מוצאים בחיים האלה ביום יום הם מבצעים או דילים למיניהם. למשל, קיבלו הודעה זוג כרטיסים לסרט בחצי מחיר, או קורנפלקס בחמישה שקלים, או כניסה חינם לבריכה או קופון למסעדה בשליש מחיר. אם נודה בכך, אנחנו שמחים למצוא את האוצרות הללו. אפילו אם מדובר בחסכון של חמישה, עשרה, עשרים או מאה שקלים אנחנו שמחים למצוא אוצר כזה.

בפסוק 72 של אותו המזמור כתוב: “טוב-לי תורת-פיך; מאלפי, זהב וכסף”.

דבר אלוהים הוא אוצר גדול, אוצר שהוא יקר הרבה יותר מהאוצרות היום יומיים שאנו מוצאים כמו קפה בחמישה שקלים. הוא גם יקר הרבה יותר מאוצרות גדולים יותר כמו זכייה בלוטו, קבלת ירושה נכבדת, קידום בעבודה, העלאת משכורת, מציאת אישה, ילדים וכו’.

כשאנו קוראים בדבר אלוהים קודם כל אנו מגלים את האמת לגבי אלוהים, האמת לגבי בני האדם, האמת לגבי החיים ואת דרך הישועה לחיי נצח. כשאנו קוראים בדבר אלוהים אנו מקבלים חכמת חיים אשר מצילה אותנו מצרות רבות. כשאנו קוראים בדבר אלוהים אנו מוצאים שלום ושלווה לנפשנו. בכלי התקשורת אנו לא מוצאים שלום ושלווה אבל כאשר אנו יושבים בשקט וקוראים בדבר אלוהים אנו מוצאים שלום ושלווה וזה אוצר יקר ביותר בעולם חסר השלום שבו אנו חיים.

 

בדבר אלוהים אנו מרגישים שאלוהים פונה אלינו באופן אישי, שהוא מדבר אלינו. אני מניח שהייתי מקבל מספר סיבות מדוע דבר אלוהים הוא אוצר עבורנו אם הייתי שואל אתכם היום “מדוע דבר אלוהים הוא אוצר יקר עבורכם?”. לכן עלינו לשמוח על האוצר הגדול שאלוהים נתן לנו למצוא ולהודות לאלוהים על הערך העצום שדבר אלוהים מוסיף לחיינו.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה