יום שני , נובמבר 23 2020
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / להתרחק מגאווה – הראשונה לקורינתים יג’ 4 “האהבה סבלנית ונדיבה; האהבה אינה מקנאת; האהבה לא תתפאר ולא תתנשא”

להתרחק מגאווה – הראשונה לקורינתים יג’ 4 “האהבה סבלנית ונדיבה; האהבה אינה מקנאת; האהבה לא תתפאר ולא תתנשא”

להתרחק מגאווה – הראשונה לקורינתים יג’ 4 “האהבה סבלנית ונדיבה; האהבה אינה מקנאת; האהבה לא תתפאר ולא תתנשא”

משלי טז’ 5 “תועבת יהוה כל-גבה-לב”

משלי טז’ 18 “לפני-שבר גאון; ולפני כשלון, גבה רוח”

 

איך אנחנו מרגישים כאשר אנו פוגשים אדם גאה? אדם שחושב שהוא טוב יותר מאחרים? אדם שכל הזמן מדבר על עצמו ועל מה שהוא עשה?  – קשה לנו להיות בחברה של אדם כזה. קשה להקשיב לאדם כזה ולא נעים לדבר איתו. אלוהים רוצה להציל אותנו מהמצב הזה שבו נהיה אנשים גאים. אלוהים קורא לנו לברוח מהגאווה.

הגאווה אומרת “אני טוב יותר מהאחרים”, “אני משהו מיוחד”, “מגיע לי לקבל כבוד מהאחרים”, “אני חכם יותר”, “אני כשרוני יותר”, “אלוהים אוהב אותי יותר מהאחרים”, “אני יותר חשוב מהאחרים”, “אני רוחני יותר מהאחרים” וכו’.

 

דבר אלוהים אומר: “אתה חוטא אומלל”, “אתה כמו קש אשר תוך יום נעלם”, “מגיע לך גהינום ועשיתי לך טובה שבכלל סלחתי לך” ו”אתה צריך לתת כבוד לכל אדם ולראות את האחרים כנכבדים יותר ממך”. אלוהים שונא את הגאווה וגם אנחנו צריכים לשנוא אותה, במיוחד את הגאווה שאנו מוצאים בליבנו.

 

דבר אלוהים אומר לנו בפירוש שאדם גאה עומד בפני שבר וכישלון. כאשר אלוהים אומר לנו להתרחק מהגאווה הוא רוצה גם להציל אותנו מהשבר ומהכישלון. אם אנחנו רוצים להיות חכמים בעולם הזה ובחיים האלה, עלינו לברוח מגאווה, על כל צורותיה, ועל ידי כך להינצל ממפלה, משבר ומכישלון. עלינו ללכת בעקבות המשיח אשר היה יכול להיות גאה באמת אך היה העניו מכל.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה