יום שישי , דצמבר 3 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / עלינו לעמוד על המשמר – מתי כד 35-44 “על כן עמדו על המשמר”

עלינו לעמוד על המשמר – מתי כד 35-44 “על כן עמדו על המשמר”

עלינו לעמוד על המשמר

מתי כד 35-44         “על כן עמדו על המשמר”

מי מאיתנו אשר היה בצבא והיה צריך לשמור בעמדת שמירה או במחסום יודע מספר דברים:

קשה להישאר ער ובמיוחד בלילה אתה מתחיל להירדם. אתה יודע שאם תירדם אתה מסכן את עצמך וגם אחרים. אתה מתחיל לשאול מה הטעם לשמור במקום זה וזה מוביל אותך להצדקת שינה בזמן השמירה. אתה גם יודע שהאויב לא יודיע לך מתי הוא יתקוף ולכן עליך להיות ערני במהלך כל השמירה.

 

אז כאשר האדון אומר לנו לעמוד על המשמר, הוא בעצם אומר לנו שהוא נתן לנו תפקיד של שומרים או צופים העומדים על החומות או במגדלים אשר צריכים להיות ערים בכל רגע על מנת לזהות את האויב. במקרה שלנו לא מדובר באויב אלא באדון ישוע בעצמו אשר יחזור ואנחנו נצטרך לתת דין וחשבון לפניו.

 

אז כמו שומר בלילה אנחנו גם יכולים לומר: “מה הסיכוי שהאדון שלי ישוע יחזור היום?, הוא בטח לא יחזור היום אז אני יכול לא להתאמץ ואני יכול קצת לעשות מה שאני רוצה”. גם אנחנו כמו השומר בלילה יכולים להתעייף מהשמירה הארוכה ולהתחיל להירדם בענייני העולם הזה. אנחנו יכולים להתעייף מתפילה, למידת הכתובים, התחברות עם מאמינים ועשיית הטוב ולמצוא עיסוקים נוחים יותר בעולם אשר גורמים לנו להיות רדומים מבחינת האמונה.

 

עלינו גם לעמוד על המשמר מפני מזימות השטן כי הוא זה שרוצה שנהיה רדומים כאשר האדון ישוע ישוב. השטן הוא זה שרוצה לשכנע אותנו שאין סיכוי שהאדון יחזור בקרוב ולכן יש לנו זמן לעשות דברים אחרים. השטן גם יודע שאם הוא יצליח לגרום לנו להירדם מבחינת האמונה, זה יפגע גם במאמינים אחרים כי כששומר אינו עומד על המשמר גם אחרים נפגעים ולא רק הוא.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה