יום ראשון , יוני 23 2024
heen
דף הבית / תשובות לשאלות כלליות / איפה כתוב בתורה על צניעות? האם כתוב בתנ”ך על צניעות?

איפה כתוב בתורה על צניעות? האם כתוב בתנ”ך על צניעות?

איפה כתוב בתורה על צניעות? האם כתוב בתנ”ך על צניעות?

יש המנסים לטעון שבתורה לא כתוב על צניעות בלבוש האישה. לפני שנפנה לפסוקים השונים, חשוב להבין שלא רק התורה היא דבר האלוהים אלא גם שאר ספר התנ”ך. לכן עלינו להישען על כל הכתוב בספר התנ”ך לגבי צניעות כאשר אנו רוצים להשיב על שאלה זו.

בספר התורה כבר בספר בראשית פרק ג’ אנחנו קוראים על נושא הצניעות. לאחר שאדם וחוה אכלו מפרי עץ הדעת והבינו שהם עירומים הם תפרו להם בגדים מעלי התאנה כפי שכתוב בפרק ג’ פסוק ז “וַתִּפָּקַחְנָה עֵינֵי שְׁנֵיהֶם, וַיֵּדְעוּ, כִּי עֵירֻמִּם הֵם; וַיִּתְפְּרוּ עֲלֵה תְאֵנָה, וַיַּעֲשׂוּ לָהֶם חֲגֹרֹת”.

זה לא היה רעיון אנושי בלבד של בני אדם אלא גם אלוהים הסכים לעקרון זה ולכן הוא הלביש אותם בכותנות מעור כפי שכתוב בפרק ג’ פסוק כא “וַיַּעַשׂ יְהוָה אֱלֹהִים לְאָדָם וּלְאִשְׁתּוֹ כָּתְנוֹת עוֹר וַיַּלְבִּשֵׁם”.

אז בספר התורה כבר מבראשית אנו מוצאים את עקרון הצניעות. רצון האלוהים שבני אדם יכסו את גופם ולא יחשפו אותו.

בספר בראשית אנו גם קוראים על רבקה אשר פגשה בפעם הראשונה את יצחק והיא לקחה צעיף והתכסתה. כך כתוב בספר בראשית פרק כד’ פסוק סה “וַתִּקַּח הַצָּעִיף וַתִּתְכָּס”.

בספר התורה, בספר דברים פרק כב’ פסוק ה כתוב “לֹא־יִהְיֶה כְלִי־גֶבֶר עַל־אִשָּׁה, וְלֹא־יִלְבַּשׁ גֶּבֶר שִׂמְלַת אִשָּׁה; כִּי תוֹעֲבַת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ כָּל־עֹשֵׂה אֵלֶּה׃ “. פסוק זה גם מלמד שרצון אלוהים הוא שהאישה תתלבש בצניעות ולא תלבש בגדי גבר.

מה כתוב בתנ”ך?

איוב, בספר התנ”ך, בפרק לא’ פסוק א אומר “בְּרִית כָּרַתִּי לְעֵינָי; וּמָה אֶתְבּוֹנֵן, עַל־בְּתוּלָה”. מפסוק זה אנו לומדים שמבט של גבר אל אישה יכול להתפתח לחטא ועבירה. לכן איוב כרת ברית עם עינו שהוא לא יביט אל אישה. ברור לכל גבר שכאשר אישה אינה לבושה בצניעות, מהר יותר יכולות להתפתח במוחו מחשבות שאינן טהורות.

מה כתוב בברית החדשה?

לא רק בספר התורה ובספר התנ”ך כתוב על צניעות אלא גם בספר הברית החדשה והנה הפסוקים:

“9 כְּמוֹ כֵן תַּעֲטֶינָה הַנָּשִׁים תִּלְבֹּשֶׁת הוֹלֶמֶת, בִּצְנִיעוּת וּבְאִפּוּק; לֹא בְּהִתְגַּנְדְּרוּת שֵׂעָר, לֹא בְּזָהָב וּפְנִינִים, וְלֹא בְּמַלְבּוּשִׁים יְקָרִים, 10 אֶלָּא בְּמַה שֶּׁיָּאֶה לְנָשִׁים הַמַּצְהִירוֹת עַל יִרְאַת שָׁמַיִם – בְּמַעֲשִׂים טוֹבִים.”
הראשונה לטימותיאוס ב

“3 וּפְאֵרְכֶן אַל יְהֵא פְּאֵר חִיצוֹנִי שֶׁל מַחְלְפוֹת שֵׂעָר וַעֲדִי זָהָב וּבְגָדִים, 4 אֶלָּא הָאָדָם אֲשֶׁר בְּסֵתֶר הַלֵּב, הַפְּאֵר הַבִּלְתִּי נִשְׁחָת שֶׁל רוּחַ עֲנָוָה וּשְׁקֵטָה אֲשֶׁר יְקָרָה הִיא מְאֹד בְּעֵינֵי אֱלֹהִים. 5 כָּךְ הִתְקַשְּׁטוּ בֶּעָבָר גַּם הַנָּשִׁים הַקְּדוֹשׁוֹת וְהַמְיַחֲלוֹת לֵאלֹהִים, בְּהִכָּנְעָן לְבַעֲלֵיהֶן; 6 כְּשָׂרָה אֲשֶׁר שָׁמְעָה בְּקוֹל אַבְרָהָם וְקָרְאָה לוֹ אָדוֹן. וְאַתֶּן נִהְיֵיתֶן בָּנוֹת לָהּ, אִם אַתֶּן עוֹשׂוֹת אֶת הַטּוֹב וְאֵינְכֶן פּוֹחֲדוֹת פַּחַד.”
הראשונה לפטרוס ג

איפה כתוב בתורה על צניעות? האם כתוב בתנ”ך על צניעות?

תגיות:

איפה כתוב בתורה על צניעות, איפה כתוב בתורה על צניעות? האם כתוב בתנ”ך על צניעות?, איפה כתוב על צניעות, אישה צנועה, האם הצניעות חשובה, האם כתוב בתנ”ך על צניעות?, היכן כתוב על צניעות, מדוע הצניעות חשובה, נשים צנועות, צניעות, צניעות בלבוש, צניעות האישה

ראה גם

איפה כתוב בתורה על שמירת שבת

איפה כתוב בתורה על שמירת שבת? – איפה כתוב בתורה לשמור את השבת?

איפה כתוב בתורה על שמירת שבת? – איפה כתוב בתורה לשמור את השבת? איפה כתוב …