יום שישי , מאי 24 2024
heen
דף הבית / מאמרים ודרשות / קריאת מאמרים / האם שמת את אלוהים בצד?

האם שמת את אלוהים בצד?

האם שמת את אלוהים בצד?

האם אתם מכירים את המצב הזה שיש לך חבר קרוב למשך שנים ויום אחד אתה מוצא חבר אחר או עניין בתחום כלשהו ואתה כבר פחות בקשר עם החבר הקרוב שהיה לך?
אתה בעצם שמת בצד את החבר הקרוב שהיה לך כי חברים אחרים או עיסוקים אחרים היו חשובים לך יותר. השאלה שאני רוצה לשאול אותך היום היא: “האם שמת את אלוהים בצד?”
האם מצאת חברים אחרים בעולם הזה אשר יותר מושך אותך להיות בחברתם? האם מצאת חברים אחרים אשר יותר מעניין אותך להיות איתם? הם נותנים לך יותר מאשר אלוהים נותן?
האם מצאת עיסוקים אחרים בעולם הזה אשר יותר מספקים אותך מאשר אלוהים? האם זה נכון מצדך לשים את אלוהים בצד?
אלוהים אומר: “וְאָהַבְתָּ אֵת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ.” (ספר דברים פרק ו’ פסוק ה’), זאת אומרת שאלוהים לא רוצה שתשים אותו בצד ושאנשים אחרים או עיסוקים אחרים יתפסו את המקום החשוב ביותר בליבך.

אני רוצה לשאול אותך עוד שאלה: “האם זה נכון וחכם לשים את אלוהים בצד?”
האם יש מישהו או משהו אשר יכולים להעניק לך יותר מאשר אלוהים?
הרי אלוהים כל יום דואג לך לאוויר לנשימה, למזון ובגדים, לבריאות ולפרנסה. הוא ממשיך לדאוג לך למרות ששמת אותו בצד ופנית לכיוונים אחרים.
אלוהים רוצה לתת לך חיי נצח ללא סבל או כאב במקום הכי טוב שיכול להיות. האם זה משהו שחברים יכולים לתת לך? האם יש איזה שהוא עיסוק שיכול להעניק לך חיי נצח בגן עדן?

אולי אתה אומר: “אבל אני לא מרגיש את אלוהים!”, כתוב בספר הברית החדשה: “קִרְבוּ לֵאלֹהִים וְיִקְרַב אֲלֵיכֶם.” – אלוהים מזמין אותך להיות קרוב אליו ואז אתה גם תראה שהוא קרוב אליך.
כיצד תוכל להתקרב לאלוהים?
עליך לעזוב את המעשים שהם רעים בעיני אלוהים ועליך להתקרב לאלוהים בתפילה אישית מליבך, פשוט לדבר עם אלוהים. דבר נוסף הוא לקחת זמן שקט לקרוא בספר התנ”ך והברית החדשה ולתת לאלוהים לדבר אליך דרך דברו הקדוש.

אז אני רוצה לשאול אותך שוב: “האם שמת את אלוהים בצד?”
אתה עדיין יכול להחזיר אותו למקום הראשון בחייך היום!

ראה גם

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים? רבים חושבים שיהודי …