יום ראשון , יוני 20 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / אלוהות המשיח מהברית החדשה – יוחנן יד 1-11

אלוהות המשיח מהברית החדשה – יוחנן יד 1-11

אלוהות המשיח מהברית החדשה

יוחנן יד 1-11

יש אנשים הטוענים שהמשיח ישוע מעולם לא אמר שהוא אלוהים! או שהם קוראים בספר אחר משלנו או שהם לא קוראים את הפסוקים שבהם ישוע מכריז שהוא אלוהים. אחרים טוענים שישוע מעולם לא אמר שכדי להיוושע צריך להאמין שהוא אלוהים! בבשורת יוחנן פרק ח’ פסוקים 23-24 כתוב: “23 אמר להם: “אתם מלמטה; אני מלמעלה. אתם מן העולם הזה; אני אינני מן העולם הזה. 24 לכן אמרתי לכם שתמותו בחטאיכם; שכן אם אינכם מאמינים כי אני הוא, מות תמותו בחטאיכם.”

 

את אלוהות המשיח אנו רואים בספר הברית החדשה לא רק מדברי האדון ישוע אלא גם מהעדות של התלמידים שלו, הניסים שהוא חולל, החיים המושלמים שהוא חי, הדברים שהוא לימד וחייו אשר היו התגשמות של נבואות התנ”ך לגבי המשיח (אשר הוא אלוהים).

יש אנשים החושבים שאם הם ילמדו שישוע אינו אלוהים, או פחות מאלוהים, אז יותר אנשים מבין היהודים יאמינו ויהיו מוכנים לקבל אותו כמשיח. אך כל אחד מאיתנו שנולד מחדש הוא עדות לכך שאלוהים יכול לפקוח את העיניים גם לאמת הזו מבלי לשנות אותה. הרי גם השליח פולוס היה דתי אדוק ובכל זאת כאשר רוח אלוהים פעלה בחייו הוא היה מוכן לקבל את אמת האלוהים. אנחנו לא צריכים לשנות את האמת כדי שאנשים יקבלו אותה. אנחנו צריכים להאמין בכוח אלוהים לשנות אנשים מקצה לקצה. אז במקום שאנשים ישנו את הבשורה, הבשורה תשנה את האנשים.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה