יום שני , יולי 19 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / אלוהים אוהב אותי – גלטים ב 19-20

אלוהים אוהב אותי – גלטים ב 19-20

אלוהים אוהב אותי

גלטים ב 19-20

לא תמיד אנו מרגישים שמישהו אוהב אותנו. לפעמים אולי אנו מרגישים שאף אחד לא אוהב אותנו. זה משמח אותנו כאשר מישהו אומר לנו שהוא אוהב אותנו. המחשבה שיש מישהו שאוהב אותנו מחממת לנו את הלב.

האם זה משנה מי אוהב אותנו? למשל, האם זה משנה אם מנהל החברה אוהב אותי או פקיד פשוט בחברה אוהב אותי?. האם זה משנה אם ראש העיר אוהב אותי או מנקה הרחובות אוהב אותי?

אנחנו מרגישים טוב יותר אם אוהב אותנו מישהו גדול יותר וחשוב יותר כי זה נותן לנו ערך והרגשה שאיננו מיותרים.

 

אלוהים לא אוהב את העולם באופן כללי אלא אוהב כל איש ואישה באופן אישי. ומיהו אלוהים? האם הוא ישות חשובה? האם הוא ישות נכבדת? האם הוא ישות בעלת מעמד גבוה?, כן! אין מישהו גדול יותר או נכבד יותר מאלוהים והוא אוהב אותי ואותך באופן אישי!

זה נכון שלפעמים אנו לא מרגישים זאת ואיננו חושבים שזה כל כך מיוחד שאלוהים אוהב אותנו, אך ההרגשה שלנו אינה משנה את אהבת אלוהים כלפינו ואנו צריכים לומר על כך: “תודה לאל!”.

 

כיצד אוכל לדעת שאלוהים אוהב אותי?

כי הוא בחר בי. הוא היה יכול לבחור במישהו אחר מכל מיליארדי בני האדם בעולם ובהיסטוריה ובכל זאת הוא בחר דווקא בי. זה עוד יותר מדהים כאשר אנו חושבים על כך שבעצם לא היינו טובים יותר משאר המיליארדים שחיים בעולם ובכל זאת הוא אהב אותנו ובחר בנו.

אני יודע שהוא אוהב אותי כי הוא היה מוכן לשלם מחיר יקר מאוד עבורי. כאשר פולוס אומר שאלוהים אהב אותו ומסר את בנו בעבורו באופן אישי הוא בעצם אומר שגם אם היה אדם אחד חי עלי אדמות, אלוהים היה שולח את בנו ישוע על מנת למות במקומו ולהושיע אותו.

האם יש אהבה גדולה יותר?

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה