יום ראשון , יוני 23 2024
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / אלוהים יכול לשנות כל אדם – הראשונה לטימותיאוס א 12-17

אלוהים יכול לשנות כל אדם – הראשונה לטימותיאוס א 12-17

אלוהים יכול לשנות כל אדם

הראשונה לטימותיאוס א 12-17

האם שמעתם פעם מישהו אומר “הוא נשאר אותו הדבר” או “היא לא תשתנה”?

אני מניח שכולנו מכירים אנשים שהיינו אומרים שאין סיכוי שהם ישתנו. בדרך כלל אנו מתכוונים שאין סיכוי שהם ישתנו לטובה. קל לנו יותר לקבל שהם ישתנו לרעה. מדוע?

כי המציאות שאנו נתקלים בה ביום יום מלמדת אותנו שרוב האנשים לא משתנים ואם כבר הם משתנים אז זה לרעה. זה נכון שזו המציאות ולא נוכל להתווכח עם העובדות. אבל אל לנו לתת לעובדות הללו להשכיח מאיתנו עוד מציאות ועוד עובדות!

 

מהן העבודות הנוספות?, העובדות הנוספות הן שאנשים כן משתנים לטובה למרות שהרוב לא. זוהי גם מציאות שלא נוכל להתווכח איתה. פולוס היה הדוגמא הטובה ביותר לאדם שהשתנה מקצה לקצה. כמובן שלא בכוחות עצמו אלא  על ידי פעולת רוח אלוהים. אם מישהו ינסה לטעון: “טוב הוא היה צעיר, אבל אי אפשר לשנות אדם זקן!”, אנחנו כאן בקהילה ראינו גם אנשים שהגיעו לאמונה בגיל מתקדם.

אז אם זו עובדה וזו המציאות, האם זה משנה אם אאמין בכך או לא?, אם אני לא מאמין שאנשים ישתנו ושאלוהים יכול לשנות אותם מקצה לקצה אז אני יכול להיכנס לייאוש ואולי אפילו לדכאון היות שהכל נראה לי חשוך ואין תקווה.

אם אני לא מאמין שאלוהים יכול לשנות אנשים אז אני גם לא אבשר להם ולא אתפלל עבורם. בסופו של דבר חוסר אמונה שלי פרושו אי נתינת כבוד לאלוהים!

נוסף על כך אמת זו מלמדת אותי שאלוהים בהחלט מסוגל לשנות גם אותי, אפילו אם אני כבר מאמין. יכול להיות שאני לא מאמין שאשתנה, אך זו לא האמת! אלוהים רוצה וגם יכול לשנות אותי ועלי להאמין בכך בכל ליבי.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה