יום ראשון , יוני 23 2024
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / הדרך הצרה והדרך הרחבה – מתי ז’ 13-14

הדרך הצרה והדרך הרחבה – מתי ז’ 13-14

הדרך הצרה והדרך הרחבה – מתי ז’ 13-14

נסענו פעם בגרמניה עם ג’י פי אס וביקרנו אצל אחות של איזבל בערב. כשרצינו לעזוב שמנו לב ששכחנו את המעיל של אחת הילדות אצל חברה של איזבל אז היינו צריכים לחזור כדי לקחת את המעיל. בעלה של אחותה אמר לנו לא לקחת את הדרך שהיא דרך הכפרים. הפעלנו את הג’י פי אס והתחלנו ליסוע ופתאום ראינו שאנו לא מכירים את הכבישים ושהכביש מאוד צר כך שאתה לא יכל ליסוע במהירות כי מישהו אחר יכול להגיע מלפנים. הדרך הייתה ללא פנסים והרגשנו שאנחנו נוסעים בכבישים נטושים שהרבה זמן אף אחד לא נסע בהם. בסופו של דבר הגענו ליעד אך הבנו מדוע בעלה של אחותה אמר לנו לא ליסוע דרך הכפרים. במקרה שלנו באמת יכולנו לומר שיותר מרווח ליסוע בדרך הראשית והמוארת מאשר בדרך הצדדית, הצרה והכמעט נשכחת.

 

האדון ישוע אומר לנו שבאופן טבעי בני האדם מעדיפים את הדרך הנוחה והקלה. בני האדם מעדיפים להיות כמו כולם, או כמו הרוב, כי זה יותר קל ויותר נוח. מדוע הדרך לגהינום מרווחת?  – היא מרווחת משום שיש הרבה דברים שאתה יכול לבחור לעשות בדרך זו. אתה יכול לבחור להיות דתי באיזו דת שתבחר ותהיה חלק מקבוצה גדולה. אתה יכול לבחור להיות אתיאיסט ולחיות איך שתרצה. אתה יכול לבחור להיות שקרן, צבוע, רמאי, שתיין, נרקומן, רכלן, אנוכי, בוגד ועוד הרבה ממעללי הבשר.

אבל בדרך הצרה יש רק אפשרות אחת ורק דרך חיים אחת. בדרך הצרה לא הולכים הרבה אנשים כמו בדרך הרחבה המובילה לאבדון. אז זה טבעי שנמצא בלב שלנו את הנטייה לרצות ללכת בדרך הרחבה כמו כולם אך עלינו להביט אל הסוף של דרך זו ולברוח ממנה. הרי אם היית יודע שהמטוס המפואר והנוח שאתה עומד לעלות עליו יתפוצץ ויתרסק, לא היית עולה עליו. גם כך הוא הדבר עם הדרך הרחבה, למשך זמן קצר היא נוחה ומרווחת אך היא מסתיימת מהר בהתרסקות אל תוך הגהינום. לעומת זאת הדרך הצרה היא לא נוחה לזמן קצר אך מובילה לחיי עולם שהם הרבה הרבה יותר טובים, נוחים ומרווחים מאשר הדרך הרחבה.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה