יום ראשון , ספטמבר 19 2021
heen
דף הבית / סיפורים מעוררי השראה / הכד הסדוק – האם יש בו תועלת

הכד הסדוק – האם יש בו תועלת

הכד הסדוק – האם יש בו תועלת?

 

לעבד בהודו היו שני כדים גדולים, כל אחד מהם היה תלוי על קצהו של מוט אשר הוא נשא על צווארו. לאחד הכדים היה סדק, ואילו הכד השני היה מושלם ותמיד נשא מנה שלמה של מים.

בסוף הדרך הארוכה מהנחל אל הבית, הדלי הסדוק הגיע רק חצי מלא. במשך שנתיים שלמות, המשיך כך המצב מדי יום ביומו, כאשר העבד נושא המים העביר רק כד וחצי מים לביתו.

כמובן, שהכד השלם היה גאה בהישגיו, מושלם כפי שנועד להיות. אך הכד הסדוק, הרגיש מבויש ואשם בחוסר שלמותו ואומלל על כך שהצליח להשיג רק מחצית ממה שהיה צריך להעשות.

לאחר שנתיים של מה שנראה ככישלון מר, הכד דיבר אל העבד נושא המים יום אחד ליד הנחל. “אני מתבייש בעצמי, ואני רוצה להתנצל בפניך. הייתי מסוגל להעביר רק מחצית מכמות המים עקב הסדק שבצדי שגרם למים לדלוף החוצה כל הדרך במעלה השביל עד לבית שלך. בגלל חסרונותיי, היית צריך לעשות את כל העבודה הזו, ואתה לא מקבל תמורה מלאה למאמציך ” אמר הכד.

הכד הסדוק – האם יש בו תועלת?

נושא הדליים אמר לכד, “שמת לב לכך שהפרחים פורחים בצד שלך לאורך כל השביל, אך לא בצד של הכד השני? בגלל שתמיד ידעתי על הסדק והטפטוף שלך, זרעתי זרעים של פרחים בצד שלך של השביל . כל יום, בעודנו פוסעים הביתה, אתה השקית אותם. במשך שנתיים, יכולתי לקטוף את הפרחים הנפלאים הללו ולקשט את השולחן. אילולא היית כפי שאתה, לא היה את היופי הזה לקשט את הבית.”

 

הכד הסדוק – האם יש בו תועלת?

ראה גם

כיצד להסתכל על עושר בעולם הזה?

כיצד להסתכל על עושר בעולם הזה? הגרף הראשון מראה לנו את ההבדל בסכום הכסף בבנק …

כתיבת תגובה