יום ראשון , יוני 23 2024
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / התוודות על חטאים – הראשונה ליוחנן א 1-10

התוודות על חטאים – הראשונה ליוחנן א 1-10

התוודות על חטאים

הראשונה ליוחנן א 1-10

רציתי לשאול אותך היום “מתי הייתה הפעם האחרונה שהתודית על חטא?”

אם התשובה שלך היא שאתה לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שבה התוודית על חטא, אז כנראה שלא התוודית על חטאים שהיית צריך להתוודות עליהם. כאשר אנחנו נתקעים בטעות במישהו אנו מבקשים סליחה או כאשר אנו בטעות חוסמים למישהו את הדרך אנו מבקשים סליחה.

זאת אומרת שגם כאשר אנו לא משקרים גונבים או מרביצים אנחנו מרגישים צורך לבקש סליחה. כך צריך להיות היחס שלנו עם אלוהים, שגם בדברים שבעינינו נראים קטנים נדאג לבקש ממנו סליחה.

 

אחת המלכודות שאנו יכולים ליפול בהן היא שננסה להצדיק את מעשינו ונמציא כל מיני תירוצים רק כדי לא לבקש סליחה. אנחנו יכולים לומר “טוב, לא הייתה לי ברירה אחרת”,

“מישהו אחר גרם לי להתנהג כך”, “המטרה טובה ומצדיקה את המעשה”, “זה לא נורא כל כך” או “אין צורך שאטריד את אלוהים עם כל דבר קטן”.

 

מה קורה אם לא התוודינו על חטא כל שהוא? – החטא הזה נשאר בחוב שלנו ליום המשפט מול כסא המשיח. חטאים שהתוודינו עליהם, נסלחו ולכן לא יוזכרו בכיסא משפט המשיח. אם הם יוזכרו אז זה אומר שהוא לא סלח לנו עליהם.

כאשר אנו לא מתוודים על חטאים אנו מתרחקים מאלוהים. אם אנחנו לא מבקשים סליחה במישהו שפגענו בו זה סימן שהוא לא קרוב אלינו. הרי אם הוא היה קרוב אלינו היינו ממהרים לבקש סליחה.

אחרי שהתוודינו הוא סלח לנו ואנחנו צריכים להאמין בכל ליבנו שהוא באמת סלח לנו כפי שהוא מבטיח, אחרת זה אומר שאנו מפקפקים בהבטחתו.

זה אוצר גדול לדעת בוודאות שחטאייך נסלחו, ונסלחו לתמיד.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה