יום שישי , מרץ 5 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / זה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם – הראשונה ליוחנן ד 4

זה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם – הראשונה ליוחנן ד 4

זה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם – הראשונה ליוחנן ד 4

 

יש מצבים בחיים שאנו מבינים שאנחנו תחת מתקפה של השטן וכמו בחיים של איוב אנחנו מרגישים שההתקפה מגיעה מכמה כיוונים בבת אחת. זה הגיוני מצד השטן לתקוף אותנו מכמה כיוונים בו זמנית. הרי זו הדרך לנצח אויב במלחמה ולהקשות עליו לגבור עליך ולתקוף אותך בחזרה. לדוגמה, השטן מצליח לגרום לך לריב עם קרוב משפחה או חבר ובו זמנית הוא יוצר לך בעיות בעבודה וגם מוסיף על פיתויים שהוא שולח לך גדי שתיכשל בחטא.

אני חושב שאנחנו מכירים את המצבים הללו ואנחנו מבינים שהשטן חידש את המתקפה שלו כנגדנו. כל עוד אנו חיים אנו נהיה במלחמה עם הכוחות הרוחניים הרעים שבשמיים. תודה לאלוהים שיום אחד המלחמה הזאת תסתיים לנצח! ותודה לאלוהים שהוא נותן לנו את הכוח לנצח במלחמה הזאת.

 

במצבים הללו אנחנו יכולים להגיע למצב שבו אנו חושבים שהמתקפה כה חזקה ושאין לנו את הכוח להתמודד עמה. השטן רוצה שנחשוב כך, הוא רוצה שנתייאש כי זו היא אחת המטרות שלו.

אנחנו צריכים להתחזק בידיעה שזה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם, כלומר השטן שהוא שר העולם הזה.

ואם זה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם הנצחון הוא שלנו.

אם זה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם, אנחנו לא צריכים להתייאש או לפחד.

זה נכון שאם השטן תוקף אותנו אז זה לא קל וזה לא נוח וזה יכול להיות אפילו מאוד קשה, אבל הידיעה והבטחון שהנצחון הוא שלנו יחזקו אותנו בזמנים הקשים.

נוסף על כך אני מאמין שלפעמים הבטחון בנצחון שלנו על השטן מקצר את המתקפה ומגרש את השטן. לכן זה חשוב להיות בטוחים שזה אשר בנו גדול מזה אשר בעולם ולומר “הסתלק השטן!”

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה