יום ראשון , מאי 19 2024
heen

זה לא מספיק!

זה לא מספיק!

זהו סיפור קצר אודות שני חברים: “מחפש” ו”משיחי”.

“זה לא מספיק”, אמר “משיחי” לחברו הטוב “מחפש”

“אבל למה לא” השיב מחפש.

“משום שלעולם לא תוכל לקנות בכסף חיי נצח וסליחת חטאים”, אמר משיחי.

מחפש חשב על כך ואמר: “טוב, אז אולי בכסף אני לא אוכל לרכוש לי כרטיס לגן עדן. אבל אם אני אהיה בן אדם טוב יותר מהאחרים, האם המעשים הטובים שלי לא יאפשרו לי להיכנס לגן עדן?”

“להיות אדם טוב ולעשות מעשים טובים זה לא מספיק, משום שלעולם לא תהיה מספיק טוב בעיני אלוהים”.

“אז רק רגע”, אמר מחפש במהירות, “נכון אתה צודק, זה לא מספיק לעשות מעשים טובים ולהיות אדם טוב, אני צריך להיות גם אדם דתי שמתפלל באופן קבוע”

משיחי לא רצה לייאש את חברו הטוב מחפש אך שוב היה עליו לומר לו שזה גם כן לא מספיק.

“מדוע לא? מה עוד אלוהים רוצה שאני אעשה כדי שאוכל להיכנס לגן עדן?” אמר מחפש כשהוא תמה על תשובת חברו משיחי.

“הנח לי להסביר לך מחפש, לכולנו יש טבע חוטא שלא מאפשר לנו לא לחטוא אפילו אם נתאמץ בכל כוחנו לא לחטוא. טבענו החוטא שקיבלנו בירושה מהורינו (זה התחיל מאדם וחוה ועבר לכל האנושות), הוא זה שמונע מאיתנו להיכנס לגן עדן. טבענו החוטא מפריד אותנו מאלוהים משום שהוא קדוש ואינו יכול להיות בנוכחות חוטאים.”

“רק רגע” מחפש עצר את משיחי, “אז זאת אומרת שאדם וחוה גורשו מגן עדן משום שהם חטאו והם לא יכלו להישאר בנוכחות אלוהים הקדוש?”

“בדיוק כך, ומשום שקיבלנו בירושה את אותו הטבע החוטא גם אנחנו לא יכולים להיכנס לגן עדן. לא משנה עד כמה נשתדל להיות אנשים טובים או אנשים דתיים, עדיין יישאר בנו הטבע החוטא שמונע מאיתנו להיכנס לגן עדן.”

“אתה בעצם אומר שאנחנו לא יכולים לעשות דבר על מנת שנוכל להיכנס לגן עדן. ואם זה כך, אז אף אחד לא ייכנס לגן עדן.” אמר מחפש.

“זה נכון, אנחנו לא יכולים לעשות דבר על מנת שנוכל להיכנס לגן עדן, ולכן אלוהים עשה את מה שצריך בשבילנו. למה אני מתכוון? אני מתכוון לכך שאלוהים שילם עבורנו את המחיר שאנחנו היינו צריכים לשלם.”

“על איזה מחיר אתה מדבר?” התפרץ מחפש.

“אני מדבר על המחיר של החטא. כפי שאמרת קודם, אדם וחוה גורשו מגן עדן בגלל החטא וגם אנחנו נמצאים באותו המצב כמוהם. המחיר של החטא הוא מוות נצחי, כלומר לנצח לא להיות עם אלוהים. המחיר של החטא הוא מוות, כלומר האדם צריך לשלם על חטאו מחיר של מוות.”

“אבל אני לא ראיתי אנשים מתים לאחר שהם חטאו, על מה אתה מדבר, משיחי?” מחפש שאל את משיחי.

“התשובה לכך פשוטה, אין אדם שלא צריך מתי שהוא לעבור את המוות והסיבה לכך שכולם מתים היא משום שכולם חוטאים. מאז שנכנס החטא לעולם נכנס גם המוות. אך החטא לא גורם רק למוות פיזי, הוא גורם גם למוות רוחני נצחי, כפי שאמרתי קודם.”

“טוב, אז אתה אומר שהמחיר שאנחנו צריכים לשלם הוא מוות וניתוק נצחי מאלוהים ומגן עדן, עכשיו איך בדיוק אלוהים שילם עבורנו את המחיר הזה, שאנחנו לא היינו יכולים לשלם?”

משיחי חייך ואמר למחפש: “אתה לא רחוק ממלכות האלוהים. מעטים הם האנשים אשר מגיעים להבנה ולהכרה שהם חוטאים הזקוקים לעזרת אלוהים.

אלוהים שלח את בנו, ישוע המשיח, כדי למות במקומנו.

ישוע מת על הצלב עבורנו ובמקומנו.

כך אלוהים שילם את המחיר על החטא שלנו. אלוהים כל כך אהב את העולם, וגם אותך ידידי מחפש, עד שהוא היה מוכן לשלוח את בנו יחידו ישוע כדי שנקבל חיי עולם ולא נהיה מנותקים לנצח מאלוהים באבדון.”

“אבל יש לי עוד שאלה אחת” אמר מחפש, “האם זה אומר שכל בני האדם בעולם ייכנסו לגן עדן משום שישוע מת עבורם ושילם את המחיר של החטא שלהם?”

משיחי צחק משום ששוב היה עליו לחזור על התשובה:

“זה לא מספיק.”

“שוב אתה אומר את אותן המלים, זה לא מצחיק אני רציני” אמר מחפש כאשר סבלנותו הולכת ונגמרת.

“זה נכון שישוע מת עבור כל העולם, אך רק מי שיאמין שהוא מת בשבילו ייקבל סליחה על חטאיו וחיי נצח בגן עדן. אתה רואה ידידי מחפש, אנחנו לא יכולים לעשות משהו על מנת להיכנס לגן עדן עלינו להאמין במשיח ישוע שאלוהים שלח ובזכותו נוכל להיכנס לגן עדן ולא בזכות מעשינו.”

“אני מסכים עם דבריך, משיחי, ומה עלי לעשות כעת?”

“אם אתה מכיר בכך שאתה חוטא ושאתה זקוק לעזרת אלוהים, החלט עוד היום להאמין בישוע על מנת שייסלחו חטאיך ותקבל חיי נצח בגן עדן יחד עם אלוהים.”

מאותו היום מחפש לא נקרא יותר מחפש משום שהוא מצא, וכעת הוא נקרא משיחי.

“בקשו ויינתן לכם. חפשו ותמצאו. דפקו וייפתח לכם. כי כל המבקש מקבל, והמחפש מוצא, והמתדפק ייפתח לו.”

בשורת מתי ז’ 7,8

אם בעקבות סיפור זה החלטת שזוהי האמת, גם אתה מוזמן להאמין בישוע, שהוא הדרך היחידה שמספיקה כדי להיכנס לגן עדן.

 

ראה גם

מדע ואמונה

מדע ואמונה מאמר זה אינו מאמר מדעי אשר נכתב על ידי מדען, אך עוסק בנושא …

כתיבת תגובה