יום רביעי , ספטמבר 23 2020
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / חטא גורר חטא – שמואל ב יא 14-27

חטא גורר חטא – שמואל ב יא 14-27

חטא גורר חטא

שמואל ב יא 14-27

כאשר אדם אינו רוצה להודות בחטאו הוא מנסה להאשים אחרים, להצדיק את החטא או לנסות להסתיר את החטא. המחשבה האנושית הלא נכונה שלנו אומרת “אם אף אחד לא ידע, אז הכל בסדר ואין בעיה”. צורת חשיבה זו גורמת לנו כמו שגרמה לדוד המלך לחפש אחר דרכים כדי להסתיר את החטא שלנו. ואז בדרך להשגת מטרה זו אנחנו מוכנים לעשות חטאים נוספים, כמו דוד, רק כדי שהחטא הראשון לא יתגלה. אבל מה התוצאה? עכשיו יש לי עוד חטא שאני צריך לדאוג להסתיר אותו. אם הייתי מתוודה על החטא הראשון העניין היה מסתיים ואלוהים היה סולח לי על חטאי, אבל כעת הוספתי חטא על חטא.

 

לדוגמה, אח מושך לאחותו בשערות וכאשר אמא שואלת אותו מדוע הוא משך בשערות של אחותו, הוא אומר שהוא לא עשה זאת ואז הוא בעצם מוסיף עוד שקר על מעשה האלימות שלו. זה נכון גם בעולם המבוגרים. אנשים רצים אחרי כסף (חטא כשלעצמו) ואז על מנת להשיג את הכסף הם יהיו מוכנים להעלים מס, לפגוע באחרים, לשקר ועוד. זה מראה לנו שחטא גורר אחריו חטאים נוספים.

 

זה מלמד אותנו את העיקרון שחטא גורר חטא או חטאים נוספים. זה גם מלמד שאנחנו מוכנים לפגוע באנשים אחרים רק כדי לא להיחשף ורק כדי לשמור על השם שלנו. אז בראש ובראשונה עלינו לברוח ולהיזהר מהחטא כמו מאש שורפת כדי לא להתחיל אפילו את הסיכוי לשרשרת של חטאים. אך אם נכשלנו ונפלנו בחטא עלינו להיזהר מהגאווה אשר אומרת לנו שאסור לנו להודות שנכשלנו. הדבר הנכון הוא להודות שחטאנו ולבקש סליחה כמה שיותר מהר. חשוב שתמיד נחשוב על איך שהאדון רואה אותנו ולא על איך שבני אדם רואים אותנו וזה יעזור לנו לעשות את הצעדים הנכונים במקום להסתבך יותר ויותר.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה