יום שישי , מאי 24 2024
heen
דף הבית / עדויות / יהודיה משיחית מספרת כיצד החליטה להאמין בישוע

יהודיה משיחית מספרת כיצד החליטה להאמין בישוע

יהודיה משיחית מספרת כיצד החליטה להאמין בישוע 

נולדתי בישראל כבת למשפחה לא דתית אך מסורתית במידה מסויימת. אני זוכרת תמיד את השבתות והחגים, את בית הכנסת והקידוש, הכל היה יפה ונעים. 
לאחר סיום הלימודים התגייסתי לשורות הבטחון וכמובן שהיה לי גם חבר. הקשר בינינו היה מאד הדוק ומשאלתי היתה להינשא לאותו בחור, דבר שלא יצא לפועל. סיימנו את הקשר בינינו נכנסתי למשבר וקשה היה לי לתפקד אלא בעזרת כדורי הרגעה. באחד הימים חשתי פחד שלא אתמכר לכדורים ומאלוהים (שתמיד האמנתי בו) הגיעה אלי ההחלטה להפסיק עם הכדורים ולהתחיל לקרוא בתנ”ך. התחלתי לקרוא מספר בראשית פרק א’ ותוך זמן קצר הרגשתי בצורך להמשיך ולקרוא הכל. זה ארך למעלה משנה שקראתי את כל התנ”ך ואז התחלתי לחשוב לכיוון הברית החדשה. מצאתי בבית בספריה ספר קטן ובלוי של הברית החדשה (לימים נודע לי שזה היה של אבא שלי והוא הסתיר אותו אי שם בספריה), התחלתי לקרוא בסתר ולאחר שסיימתי הרגשתי שלא הבינותי מאומה, פרט לדבר אחד שאותו אדם “ישו” שמו “ישוע” , שהוא יהודי ואיך זה שחצי עולם מאמין בו? היו לי שאלות רבות אך ללא תשובות. 

יום אחד היתה לי בעיה מסויימת וביקשתי מאלוהים לעזור לי, לא קבלתי עזרה מיידית אז פניתי לאותו “ישוע” ולאחר מכן הרגשתי ככופרת כאילו חטאתי. הגיע יום הולדתי, קבלתי מאחיותיי ספר ביוגרפיה של הזמר הבריטי קליף ריצ’ארד שבו הוא מספר על עצמו ועל האמונה בישוע, לא הבינותי דברים רבים אך בסוף הספר היתה כתובת של מישהו באנגליה שניתן לכתוב אליו ולשאול שאלות. כתבתי מכתב וספרתי על עצמי, קבלתי תשובה מעודדת שאני בדרך הטובה ושמישהו אמור להגיע לישראל וימסרו לו את כתובתי על מנת ליצור עמי קשר, ואכן כך היה, נפגשתי עם אותו אדם אצל “מאמינים”(לא הבינותי בדיוק מה זה), חשבתי שזה הולך להיות סתם ערב של כיף אך זו היתה “אסיפה” ואני הייתי מופתעת מכל העניין ולא כל כך מבינה מה זה. האדם הזה חזר לאנגליה ובמקביל מצאתי בתיבת הדואר עלון מבית ספר עמאוס בחיפה שמציע לימודי כתבי הקודש באמצעות הדואר בחינם. מי לא רוצה משהו בחינם? נרשמתי לקורס והתחלתי ללמוד. האנשים שאצלם ביקר האיש מאנגליה הזמינו אותי לבוא עמם לקהילה משיחית ולהשתתף באסיפות. לאט לאט התחלתי להבין מה כל הדבר הזה. יום אחד בהיותי באסיפה חשבתי לעצמי שבעצם מה אני צריכה את כל זה ואת העול הזה של האסיפות, אני אולי מאמינה אך לא זקוקה לקהילה והפסקתי להשתתף באסיפות. 

הכרתי חבר , היתה אהבה גדולה, עברנו להתגורר יחד בדירה שכורה, החיים היו יפים, חשבתי לעצמי כמה טוב גם לחיות עם החבר ולעשות חיים וגם להאמין כנראה שהשילוב מצא חן בעיני ולא הרגשתי שאני חוטאת, אך היתה בתוכי ריקנות מסויימת שממנה התעלמתי. תוך כדי החיים היפים הנ”ל, שאל אותי המורה מבית ספר עמאוס אם אני מעוניינת להכיר מאמינה שעמה אני יכולה להיות בקשר, לא התנגדתי והוא קישר אותי עם רבקה. נפגשתי עמה והיא הזמינה אותי להשתתף באסיפות בקהילה שלה, סירבתי בנימוס, היא לא הירפתה ואני התחמקתי. באחד הלילות האזנתי לשירים של קליף ריצ’ארד וביניהם היה השיר “מדוע אני” שיר המדבר על האמונה ועל אלוהים וכו’, המילים של השיר דיברו אלי וידעתי שאלוהים מושיט לי את ידו ואם אסרב לקחתה – יהיה מאוחר מדי. השארתי מאחורי את חיי החטא, נפרדתי מהחבר, עזבתי את הדירה וכאשר רבקה הציעה לי שוב לבוא לקהילה שלה – הסכמתי. הגעתי לקהילה ומיד הרגשתי שאני נמצאת בתוך “משפחה” . מאוחר יותר הוברר לי שבמשך כל הזמן הזה התפללו עבורי בקהילה מבלי להכיר אותי. 

לאחר שנה בדיוק נטבלתי והגעתי לאמונה. מאז החיים שלי השתנו לטובה, האדון נמצא עמי תמיד, אלוהים אוהב אותי ואני מודה לו יום יום על כל חסדיו. 

מ.פ. 
יהודיה משיחית

חזרה

עדויות נוספות:

אילן – מצא אוצר בכלי חרס
סיפורה של איזָבל – מהכנסייה הקתולית לקהילה המשיחית
חיפוש אחר חיי נצח – סיפורו של ירון
כיצד מצאתי את הדרך לאלוהים – מאת רבקה ל. יהודיה משיחית
ורדה – מצאה שלום עם אלוהים
צבי – כיצד הגעתי לאמונה בישוע המשיח
יהודיה משיחית מספרת כיצד החליטה להאמין בישוע

ראה גם

אדם – החופש האמיתי

אדם – החופש האמיתי “ותדעו את האמת והאמת תשחרר אתכם” (יוחנן ח:32) שמי אדם . …

כתיבת תגובה