יום רביעי , אפריל 24 2024
heen
דף הבית / מאמרים ודרשות / קריאת מאמרים / יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

רבים חושבים שיהודי אשר התחיל להאמין בספר הברית החדשה, בעצם המיר את דתו ועבר לדת הנוצרית. ישנם לא מעט יהודים בישראל ובעולם אשר מאמינים בספר הברית החדשה. אך אין הם קוראים לעצמם נוצרים אלא יהודים משיחיים. אם תשאל אותם אם הם יהודים או נוצרים, הם יאמרו לך שהם יהודים.

במאמר זה ננסה לבחון שאלה זו ולראות האם היהודים המשיחים הם נוצרים או יהודים. על מנת לקבוע אם היהודים המשיחיים הם נוצרים או יהודים עלינו קודם כל להחליט או לברר מיהו יהודי ומיהו נוצרי?. לגבי השאלה מיהו יהודי ישנן תשובות שונות אך ההגדרה הקובעת צריכה להיות זו שמופיעה במקור, כלומר בספר התנ”ך.

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

כל הגדרה שאינה נשענת על המקור, על ספר התנ”ך, אינה יכולה להילקח בחשבון. על פי ספר התנ”ך, כל מי ששייך לעם ישראל, עם אלוהים, תמיד יישאר שייך לעם אלוהים. אפשר להבין זאת מנבואת אחרית הימים שבה אלוהים מבטיח להחזיר את כל עמו בחזרה לארץ ישראל ללא קשר למעשיהם ולהתנהגותם. כלומר אלוהים ממשיך לראות בכל מי שהוא צאצא של אחד משניים עשר שבטי ישראל כשייך לעם שלו.

זאת אומרת שאין זה משנה כיצד אתה חי וכיצד אתה מגדיר את עצמך, בעיני אלוהים אתה תמיד תישאר חלק מעם אלוהים, אם אתה רוצה בכך ואם לא. אין זה אומר שאתה יכול לעשות כל מה שאתה רוצה ושבכל זאת אלוהים ייתן לך להיכנס לגן עדן. אלוהים שופט כל אדם בצדק על פי מעשיו ואין עימו משוא פנים. אז אם נולדת לעם ישראל, אתה תמיד תישאר שייך לעם ישראל בעיני אלוהים, וזוהי ההגדרה של יהודי על פי המקור על פי ספר התנ”ך. קשה יותר להגדיר מיהו נוצרי, היות שקיימות הגדרות שונות ובספר שנחשב לספר המקור של הנוצרים, אין הגדרה למיהו נוצרי. ייתכן שזה מפליא אותך לקרוא זאת, אך בספר הברית החדשה אין הגדרה למיהו נוצרי, אך כן מופיעה ההגדרה למיהו משיחי.

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

המאמינים בספר הברית החדשה נקראים “מאמינים משיחיים” ולא “נוצרים”, ולכן קשה למצוא את ההגדרה הקובעת לגבי מיהו נוצרי. אם הייתי שואל אותך היום מיהו נוצרי, אני משער שהיית אומר: ” נוצרי הוא כל מי שמאמין בישו ובספר הברית החדשה, הולך לכנסיה ביום ראשון וחוגג את חג המולד.” אם זו ההגדרה שלך לנוצרי, אז היהודים המשיחיים לא בדיוק מתאימים להגדרה זו. מצד אחד היהודים המשיחיים כן מאמינים בישוע המשיח ובספר התנ”ך והברית החדשה. אך מצד שני אין הם מבקרים בכנסיה או חוגגים את חג המולד. כפי שניתן לראות יש לנו כאן בעיה עם ההגדרה של “נוצרי”, והיות שאין לנו מקור ראשוני להגדרת מיהו נוצרי, הקביעה לגבי הזהות של היהודים המשיחיים נעשית על פי ההגדרה האישית של הפרט.

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

אני אנסה לתאר בקצרה את אורח חייהם ועיקרי האמונה של היהודים המשיחיים. כך תוכלו לבחון בעצמכם ועל פי הגדרתכם האישית, האם היהודים המשיחיים הם נוצרים. אז בואו נתחיל מההתחלה, תינוק ממין זכר שנולד להורים משיחיים בדרך כלל עובר ברית מילה ולא טבילה בכנסיה על ידי כומר. יהודים משיחיים לא חוגגים שום חג נוצרי כמו חג המולד או פסחא, אלא להיפך חוגגים את רוב החגים היהודיים, אפילו כאלה שאינם רשומים בספר התנ”ך כמו חג החנוכה. היהודים המשיחיים בישראל נחים ביום שבת ולא ביום ראשון. היהודים המשיחיים מתפללים בחדר אספות הנקרא קהילה ולא בכנסייה עם צלבים, פסלים וכומר. היהודים המשיחיים לא עונדים צלב על הצוואר ולא מצטלבים במהלך התפילה שלהם. היהודים המשיחיים מאמינים שספר התנ”ך הוא דבר אלוהים אשר נכתב ברוח הקודש. ספר הברית החדשה הוא המשך טבעי של התנ”ך.

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

היהודים המשיחיים לא מקבלים את הכתבים הנוספים של אבות הכנסייה. וכן לא את כל המסורת של הכנסייה אשר הומצאה על ידי בני אדם ואינה כתובה בדבר אלוהים. עכשיו אם תיקח את היהודי ישראלי הממוצע שאינו דתי, אתה תגלה שהיהודי המשיחי שומר יותר מסורת יהודית ממנו ומאמין יותר באלוהי התנ”ך. העובדה שהיהודים המשיחיים מאמינים שישוע הוא המשיח אינה הופכת אותם לנוצרים. כפי שחסידי חב”ד מאמינים במשיח משלהם, שגם הוא יהודי כמו ישוע מנצרת, ואין זה הופך אותם לשייכים לדת אחרת. אם נלך אחורנית בהיסטוריה כאלפיים שנה, אנחנו נגלה שראשוני היהודים שהאמינו בישוע לא עברו לדת אחרת. כי לא הייתה אז נצרות כפי שהיא קיימת כיום. והיהודים הראשונים שהאמינו שישוע הוא המשיח גם לא הקימו דת אחרת, הם המשיכו את חייהם כיהודים. אך האמינו שישוע הוא המשיח המובטח בתנ”ך. כך גם כיום, היהודים המשיחיים לא המירו את דתם ולא עברו לנצרות. אלא נשארו יהודים אשר מאמינים שהמשיח הוא ישוע מנצרת.

יהודים משיחיים : האם יהודים שמאמינים בישו (ישוע) הם יהודים או נוצרים?

אתם מוזמנים לקרוא בדף הנבואות ולהיווכח בעצמכם שאכן ישוע הוא המשיח המובטח ושכל יהודי צריך להאמין בו.

ראה גם

מדע ואמונה

מדע ואמונה מאמר זה אינו מאמר מדעי אשר נכתב על ידי מדען, אך עוסק בנושא …

כתיבת תגובה