יום ראשון , מאי 19 2024
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / מלחמה רוחנית – אפסים ו 10-18

מלחמה רוחנית – אפסים ו 10-18

מלחמה רוחנית

אפסים ו 10-18

אם היו אומרים לך שמחר בבוקר יחכה לך מחוץ לבית ילד עם אקדח מים אז כנראה שהיית יוצא מהבית עם מעיל או מטריה. אם היית יודע שהשכן שלך שפך שמן על השביל כדי שאתה תחליק ותיפול אז כנראה שהיית לובש נעליים מיוחדות נגד החלקה. אם היה ברור לך שמחוץ לבית יש נחש ארסי אז אולי היית יוצא מהבית עם סכין או כלי אחר על מנת להרוג אותו לפני שהוא יהרוג אותך.

אם היינו רואים אילו כוחות רוחניים רעים עומדים להילחם נגדנו בכל יום, לא היינו מעיזים להתחיל את היום מבלי ללבוש את כלי נשק האלוהים. יש לנו כלי נשק הגנתיים וכלי נשק התקפיים ועלינו להשתמש בשניהם אם אנחנו רוצים לנצח במלחמה היום יומית שלנו עם כוחות החושך הרעים.

 

אחד המפתחות לניצחון במלחמה הזו היא ההבנה שהמלחמה אינה עם בשר ודם. אם אנחנו לא מצליחים להתעלות מעל למה שאנו רואים, לא נצליח לנצח במלחמה הרוחנית הזו. אם אנחנו עדיין חושבים שבני אדם הם אלה התוקפים אותנו ושבני אדם הם אלה הפוגעים בנו, אז לא נוכל להילחם כפי שצריך נגד כוחות החושך. כמו בכל בעיה, תמיד עלינו לחפש אחר שורש הבעיה על מנת באמת לטפל בבעיה.

 

למשל, אם מישהו היה שולח לנו כל יום בדואר מכתבים מטרידים. האם זה היה עוזר להאשים את הדוור? לא! אני צריך לעצור את מי ששולח את המכתבים על מנת לטפל בבעיה. ודבר אלוהים מלמד אותנו כיצד אנו נלחמים בכוחות החושך. זה לא יעזור לנסות להילחם בבני אדם היות שהשטן תמיד יכול לשלוח מישהו אחר (יש לו הרבה סוכנים). כאשר אני מבין שהמלחמה שלי היא עם השטן, אני גם מבין שמלחמה אנושית לא תפתור את הבעיה. דבר ראשון שעלינו לעשות הוא להתפלל ולבקש את הגנת אלוהים ושהוא ימוטט את תחבולות השטן. וככל שנדע טוב יותר את דבר אלוהים נוכל להילחם בחזרה כנגד כל התקפות השטן.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה