יום ראשון , יוני 23 2024
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / עלינו להודות לאדון על כל תפקיד “קטן” שהוא נותן לנו – מתי י 42

עלינו להודות לאדון על כל תפקיד “קטן” שהוא נותן לנו – מתי י 42

עלינו להודות לאדון על כל תפקיד “קטן” שהוא נותן לנו

מתי י 42

כאן בארץ ישראל ברור לנו כמה זה טוב לשתות כוס מים קרים כאשר כל כך חם. להשקות מישהו בכוס מים קרים זה לא תפקיד גדול, לא תפקיד קשה, לא תפקיד שדורש הרבה זמן, לא תפקיד שעולה לנו כסף. זה לא כמו להזמין מישהו אליך הביתה ולהכין לו ארוחה. זה לא כמו להזמין מישהו לאכול במסעדה. זה לא כמו להזמין מישהו לישון אצלך.

 

כאשר האדון שלח את התלמידים הוא היה יכול לומר שרק מי שיארח אותם בביתו וידאג להם ללינה, יקבל שכר מאלוהים. הוא היה יכול לומר שאם מישהו רק ייתן להם כוס מים אז סימן שהוא לא יודע להעריך מספיק את שליחי אלוהים ושהוא קמצן. אך אנחנו לומדים כאן שהאדון מעריך כל תפקיד שאנו עושים למענו. זה לא אומר שאנחנו צריכים לבחור את התפקידים הכי קטנים ולהתחמק מתפקידים גדולים יותר או קשים יותר. אבל זה אומר שעלינו לשמוח גם בתפקידים קטנים שהאדון נותן לנו ולהבין שאלו הם תפקידים חשובים בעיני האדון.

 

כל בורג במערכת חשוב ואין זה משנה כמה הוא קטן, אם רואים אותו או לא רואים אותו, הרי שבלעדיו המערכת לא תפעל. לפעמים אנחנו יכולים לחלום ולחכות לאיזה תפקיד גדול אשר האדון ייתן לנו וזה לא רע, אבל אם בזמן שאנו מחכים אנחנו לא שמים לב לתפקידים ה”קטנים” שהאדון כן נותן לנו אז אנחנו לא מסייעים לתפקוד הטוב של המערכת וגם מפסידים שכר בשמיים. עלינו לקבל כל תפקיד שהאדון נותן לנו, גם אם זה לא נראה לנו או לאחרים כתפקיד חשוב או תפקיד מכובד. עלינו גם להודות לאדון שהוא בכלל נותן לנו תפקידים כך שאנחנו יכולים להיות שותפים לפעולה שלו ויכולים להיות שותפים בפעולות שיש להן ערך נצחי. ובנוסף על כך הוא רוצה לתת לנו שכר על כך שאנו ממלאים תפקיד קטן או גדול עבורו. ככל שנבין זאת יותר, נשרת יותר את האדון וגם נעשה זאת מתוך שמחה.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה