יום שלישי , ספטמבר 22 2020
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / עלינו להיות נאמנים – התגלות ב 8-11

עלינו להיות נאמנים – התגלות ב 8-11

עלינו להיות נאמנים

התגלות ב 8-11

זה מעודד לדעת שאלוהים יודע את מצבנו. הוא יודע את מצבנו טוב יותר מאיתנו כי הוא רואה נכון יותר וטוב יותר מאיתנו. כאן הוא מזכיר לקהילת זמירנה שהם בעצם עשירים ולא עניים. אנחנו רואים שאפילו שהאדון יודע שהם עניים ויודע שיש להם צרות, הוא מבקש מהם להיות נאמנים. עד מתי עלינו להיות נאמנים לאדון?

 

כאשר אנו מביטים על עצמנו ועל אנשים בעולם, אנו רואים שאנשים מציבים לעצמם גבולות אשר מעבר לאותן הגבולות הם יסרבו לציית ויפסיקו להיות נאמנים. למשל יכול להיות מצב שבעל או אישה יהיו מוכנים להיות נאמנים אחד לשני רק עד שהשני יהיה חולה במחלה רצינית או עד שהם ייכנסו למצב כלכלי קשה. אנשים אחרים יכולים לומר שהם מוכנים לשלם מס הכנסה למדינה רק עד אחוז מסוים ומעבר לאחוז זה הם יסרבו לדווח למס הכנסה. ילדים יהיו מוכנים להישמע להוריהם רק עד גבול מסוים ובשלב מסוים הם לא יהיו מוכנים. אז עד מתי עלינו להיות נאמנים לאדון? או מהו הגבול שאנו מציבים לאדון אשר מעבר לו נסרב לציית ולהיות נאמנים?

יכול להיות שאנחנו לא יודעים לומר עד מתי נהיה נאמנים לאדון, או מהו הגבול לציות שלנו, אבל המציאות של חינו מראה לנו ולאחרים מסביבנו עד מתי אנחנו מוכנים להיות נאמנים. מה דורש האדון?

 

“היה נאמן עד מוות” – מה המשמעות של כך עבורנו?

זה אומר שעד המוות האדון דורש מאיתנו נאמנות ואין מצב שבו הוא מוותר על דרישה זו. זאת אומרת שבכל המצבים האחרים, שהם בהחלט קשים, האדון רוצה לראות נאמנות בחיים שלנו. זה אומר שאין לנו הפסקות או חופשות מלהיות נאמנים. האדון רוצה לראות נאמנות בחיינו בכל רגע ורגע, בכל מצב, בכל תפקיד קטן או גדול ובכל גיל. לכן זה חשוב בכל מצב לשאול את עצמנו “כיצד אהיה נאמן לאדון במצב זה?”, “כיצד לא אאכזב את האדון בתקופה זו בחיי?”. התפילה שלנו צריכה להיות “אדון עזור לי להיות נאמן לך עד מוות”.

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה