שבת , פברואר 20 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / להודות לאלוהים על הכל – הראשונה לתסלוניקים ה 18: “הודו על כל דבר; כי זהו רצון אלהים לגביכם במשיח ישוע.”

להודות לאלוהים על הכל – הראשונה לתסלוניקים ה 18: “הודו על כל דבר; כי זהו רצון אלהים לגביכם במשיח ישוע.”

להודות לאלוהים על הכל

הראשונה לתסלוניקים ה 18: “הודו על כל דבר; כי זהו רצון אלהים לגביכם במשיח ישוע.”

אפסים ה 20: ” ובכל עת הודו על הכל לאלהים אבינו בשם אדוננו ישוע המשיח”

 

אם עלינו להודות תמיד על כל דבר לאלוהים, זה אומר שהמילה תודה צריכה להישמע הרבה על שפתינו ובתפילותינו. כמה פעמים השבוע אמרנו תודה לאלוהים? אם אמרנו תודה לאלוהים, על מה הודינו לאלוהים?

יכול להיות מצב שבו למאמין יש הרבה דברים וחיים נוחים אך הוא אינו מודה לאלוהים ובקושי נשמעת המילה תודה על שפתיו ובתפילותיו. לעומת זאת יכול להיות מאמין שיש לו חיים קשים ומעט דברים אך הוא אינו מפסיק להודות לאלוהים וכל הזמן שומעים אותו אומר תודה לאלוהים ואלו לא רק מלים אלא באמת רואים שזה בא מלבו.

 

על מה אנחנו יכולים להודות לאלוהים?

על תשובה לתפילה (שלא נשכח לומר תודה!), על בריאות, על מזון ובגדים, על מקום לגור, על דבר אלוהים, על קהילה, על אחים ואחיות, על חופש להיפגש ולבשר, על הבריאה, על דברים שנראים ברורים מאליו אך הם לא כמו מים זורמים בברז.

 

אולי הכי קשה לנו לומר תודה לאלוהים כאשר אנו עוברים זמנים קשים או כאשר מישהו פוגע בנו. אפשר לדמיין הרבה מצבים (וגם לא חסר מצבים כאלה) כמו מחלה, תאונה, פיגוע וכו’, ואנחנו לא מבינים כיצד נוכל להודות לאלוהים על דברים אלו? ומדוע עלינו בכלל להודות לו עבור סבל שכזה?

אלוהים הוא ריבון והוא מרשה גם למצבים קשים לפקוד את חיינו. לפעמים אנחנו יכולים להבין מדוע ולפעמים קשה לנו לראות סיבה הגיונית לכך שהיינו צריכים לעבור מצב כה קשה. בכל מקרה מתוך אמונה בריבונותו של אלוהים ומתוך הבנה שהוא יודע טוב יותר מאיתנו אנחנו יכולים להודות לו שרצונו נעשה ולהודות לו על כך שהוא ישתמש גם במצב זה לכבודו.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה