יום חמישי , פברואר 18 2021
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / הסתפקות עצמית – הראשונה לטימותיאוס ו 6-12

הסתפקות עצמית – הראשונה לטימותיאוס ו 6-12

הסתפקות עצמית

הראשונה לטימותיאוס ו 6-12

באגרת אל הפיליפים ד 11 השליח פולוס אומר: “למדתי להסתפק במה-שיש לי”.

זאת אומרת שאנחנו לא נולדים עם טבע, או הרגל, שמסתפק עם מה שיש לו. זוהי מעלה שעלינו ללמוד.

באגרת אל טימותיאוס השליח פולוס אומר שאחת התוצאות של חיי אמונה וחסידות היא הסתפקות עצמית. הסתפקות עצמית היא בדרך כלל הסתפקות בפחות ממה שיש לאחרים והסתפקות במה שאחרים לא היו מסתפקים בו. קשה לומר על מישהו שהוא עשיר וחי בארמון שיש לו הסתפקות עצמית, למרות שבמקרים נדירים זה ייתכן.

אדם עם הסתפקות עצמית הוא אדם שיודע להעריך גם את הדברים שנראים קטנים בחיים. הוא מעריך את הלחם שיש לו לאכול גם אם זה לא לחם שכרגע יצא מהמאפייה. הוא מעריך את המיטה והכרית שיש לו לישון עליהם גם אם זה לא סוויטה בבית מלון. הוא מעריך את המקלחת שיש לו גם אם זה לא סאונה ובריכה פרטית. הוא מעריך את המשכורת שלו ומודה עליה לאלוהים גם אם היא אינה כה גדולה.

 

השליח פולוס מתאר את המצב ההפוך מהסתפקות עצמית, זהו המצב של רדיפה אחר כסף ורכוש. הוא אומר שהרדיפה אחר כסף מובילה למלכודת אשר היינו יכולים להימנע ממנה אם היינו מסתפקים במה שיש לנו. היא מובילה לתאוות אוויליות אשר הורסות את האדם הפנימי שבנו. נוסף על כך רדיפה אחרי כסף מובילה למכאובים רבים ולא חסרות דוגמאות של אנשים שניכוו מרדיפה אחרי כסף.

מי שמסתפק במה שיש לו מצליח לעבור את החיים האלה מבלי ליפול במלכודות הללו ומבלי להכאיב לעצמו. זהו מצב שבו אתה מביא על עצמך צרות, נוסף על הצרות שכבר ככה יש בחיים. פולוס אומר שזה רווח גדול אם אתה מסתפק במה שיש לך.

האם אתה מסתפק במה שיש לך? האם אתה מחכה  עד שתגיע למצב מסוים ואז תסתפק? דבר אלוהים קורא לנו להסתפק עכשיו ולהיות שמחים עכשיו גם אם יש לנו מעט. על ידי כך אנו נותנים כבוד לאלוהים וגם חיים חיים יותר שמחים.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה